Herdenking 4 mei 2021 Kazemattenmuseum Kornwerderzand

Herdenking gevallenen Kazemattenmuseum Kornwerderzand ook in 2021 in aangepaste vorm.

Jaarlijks wordt op 4 mei in het Kazemattenmuseum een herdenking gehouden, maar ook dit jaar moet dat zonder publiek. Gelukkig kunnen dit jaar vertegenwoordigers van onder andere gemeente, provincie, de krijgsmachtonderdelen en basisscholen wel kransen en bloemen leggen. Zo zullen gedeputeerde Poepjes en wethouder Wielinga aanwezig zijn om namens provincie en gemeente een krans te leggen. Vertegenwoordigers van de Koninklijke Marine, de Koninklijke Landmacht en de Koninklijke Luchtmacht zullen dat doen namens hun onderdelen. Leerlingen van de CBS Johan Willem Friso uit Huizum leggen bloemen bij het door de school geadopteerde monument ter nagedachtenis aan de gevallenen in de Wonsstelling. Guus Boers, kleinzoon van Kapitein Boers, zal bloemen leggen bij het monument ter nagedachtenis aan zijn grootvader.

De besloten herdenking vindt plaats om 18.00 uur. Na het hijsen van de vlag halfstok zal ds. Corry Nicolay een korte toespraak houden. Na het spelen van het signaal Taptoe volgen twee minuten stilte en het Wilhelmus. Daarna volgt de kranslegging.

De herdenking is helaas niet toegankelijk voor publiek maar zal worden opgenomen, en na afloop getoond worden op de website en de sociale mediakanalen van het Kazemattenmuseum.

Recente berichten

Facebook

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Nog een week en dan gaan we weer open!
U bent van harte welkom vanaf zaterdag 1 april.
Op woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur.
Zondags van 11.00 uur tot 17.00 uur.
... Lees MeerLees Minder

Nog een week en dan gaan we weer open!
U bent van harte welkom vanaf zaterdag 1 april. 
Op woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur.
Zondags van 11.00 uur tot 17.00 uur.

Auto's, bussen en andere voertuigen worden bij de opgeblazen brug bij Kornwerderzand in het water gereden tijdens de opmars van de Duitse militairen richting Afsluitdijk. ... Lees MeerLees Minder

Autos, bussen en andere voertuigen worden bij de opgeblazen brug bij Kornwerderzand in het water gereden tijdens de opmars van de Duitse militairen richting Afsluitdijk.

Een kijkje in de keuken, waar op petroleumstellen en in stenen ovens voor de manschappen werd gekookt. De voorraadkast is gevuld.

#kazematten #kazemattenmuseum #afsluitdijk #kornwerderzand #WOII #keuken
... Lees MeerLees Minder

Een kijkje in de keuken, waar op petroleumstellen en in stenen ovens voor de manschappen werd gekookt. De voorraadkast is gevuld.

#kazematten #kazemattenmuseum #afsluitdijk #kornwerderzand #WOII #keuken

Reageer op Facebook

Kook gelegenheid en voorraad 😁 prettig tijdens de museum dagen 😍

Ik heb die ruimte samen met een collega weer helemaal schoon gemaakt. Net als de rest van die kazemat.

Laadt meer